Nikt nie ma wątpliwości, że przyjemnie jest otrzymywać większe czy mniejsze drobiazgi. Podobno jeszcze większą frajdę sprawia dawanie prezentów. I z tym trudniej mi się zgodzić i to nie tylko z egoistycznych pobudek :-), ale przede wszystkim dlatego, że znalezienie odpowiedniego prezentu to często droga przez mękę. Faktem jednak jest, że „udany” prezent to ogromna przyjemność dla obdarowywanego i obdarowującego.

Sezon prezentowy można powoli uznawać za otwarty a z racji „skrzywienia kawowego” prześledziłam na viacaffe.pl ich produkty pod tym właśnie kątem. I nie muszę oczywiście dodawać, że wybór jest zupełnie nieobiektywny, ale mam nadzieję, że będzie choć trochę pomocny

1.Drobiazg na każdą okazję (15 – 40 zł)

Kawa mielona – pyszna, ale i w eleganckim opakowaniu.
Dla niej wybrałam delikatną i o bogatym bukiecie smakowym 100% arabikę ( jak stuprocentowa kobieta :-)) Do gustu przypadł mi Bristot Arabica 250 g w błyszczącym czarno pomarańczowym opakowaniu i Illy Moka w srebrno – czerwonej puszce. Pyszne i subtelne w smaku.
On może będzie wolał kawę z charakterem, gdzie goryczkę kawie doda niewielka ilość robusty. Polecam Pellini Cremoso 42 w męskim, czarnym matowym kolorze czy saszetki Kimbo do łatwego i szybkiego przygotowania espresso.

Kubek czy filiżanka?
Niby prosta sprawa, ale jak się zacznie wybierać to przepadł z kretesem. Moja skromna sugestia to prezent dla niej  – filiżanka do cappuccino z podwójnymi ściankami Vialli Design a dla niego kubek z dzikim zwierzem i z drapieżnym jak on charakterem (z panterą a może z misiem ?). Filiżanka i kubek są tej samej firmy i pakowane pojedynczo w eleganckie opakowania.

Kawowe akcesoria.
Dla niej zdecydowanie spieniacz do mleka by mogła cieszyć się ulubionym cappuccino czy zabłysnąć warstwowym latte– King Hoff. Prezent dla niego to tygielek Frabosk, by mógł zaparzyć kawę po turecku – mocną, gorącą i słodką. Taka  z przyprawami korzennymi w zimowy wieczór totalnie zaskoczy znajomych i ożywi każdą imprezę 🙂

2. Drobiazg to za mało  (50 – 100 zł)

 Kawiarka
Trudno nie docenić walorów prezentowych kawiarki Gat Rossana – idealna dla niej. Żadna kobieta nie może przejść obok takiego prezentu obojętnie. Czerwona – wiadomo, czarna dla tej bardziej drapieżnej. Jest jeszcze wersja w kolorach anielskich (ecru), ale nie jestem pewna czy mężczyźni rozpatrują nas w tych kategoriach :-).
Dla niego wybrałam Bialetti Venus – idealny kształt bogini tzn. kawiarki. Bogini od bogini :-).

Zaparzacz do kawy.
Prezent dla niej to malutki french press Gefu, by również w pracy mogła zaparzyć sobie herbatkę zieloną i kawkę (a koleżanki zobaczą, że partner dba i zna się na nowoczesnych trendach :-). Dla niego koniecznie szklany pojemnik na kawę ziarnistą (koniec z wietrzeniem pysznej kawy!)

Kawa ziarnista.
Dobrej jakości – każda jest świetnym prezentem. Uniwersalna (o ile w ogóle kawę można rozpatrywać w tych kategoriach ) jest arabika z niewielką ilością robusty, o średnim stopniu palenia. Kawa wówczas powinna mieć bogaty bukiet smakowy i być zrównoważona – niezbyt kwasowata i z lekką tylko goryczką. Kilogram kawy ziarnistej na troszkę starcza, więc myślę, że to świetny prezent i dla niej i dla niego :-). Subiektywnie polecam Pellini i Lavazze.

3.Specjalna okazja – trochę większy prezent (około 200 – 300 zł)

Dla niej kawiarka do cappuccino Bialetti Mukka – siedzisz, plotkujesz sobie z koleżanką a kawka z pianką sama się robi

Tylko my to możemy docenić. Podpowiem jeszcze panom, że można do kawiarki dobrać filiżanki Bialetti Mukka a to już prawie jak torebka pasująca do butów – idealne połączenie

Prezent dla niego  – ręczny żarnowy młynek do kawy Hario Skerton – w końcu to silny mężczyzna. Młynek sprawnie  rozkruszy twarde brązowe ziarna zachowując całe ich dobrodziejstwo smaku i aromatu a tak zmielonej kawy tuż przed parzeniem nie da się z niczym porównać (no prawie z niczym:-))

4. Super zestawy kawosza.

Przyznam, że nie podejmę się tworzenia kombinacji, bo wszystkie elementy świetnie ze sobą współgrają. Może tylko zwrócę nieśmiało uwagę, że kawę należy dobrać również do sposobu jej parzenia, zwłaszcza tę mieloną, bo grubość drobinek ma duże znaczenie. Produkty podzieliłam na cztery bardzo proste grupy a wybór odpowiedniego produktu z każdej z nich da super zestaw