Jak hodować indyki

Jak zabrać się za hodowlę indyków, aby móc pozyskiwać najlepsze z możliwych, pochodzących z hodowli mięs z pierwszej ręki? Oczywiście trzeba zacząć od znalezienia wylęgarni i zakupić pisklęta indycze. Poza tym konieczne jest posiadanie czegoś na kształt kurnika, gdyż trudno sobie wyobrazić hodowanie tych wielkich skądinąd ptaków na całkowicie wolnej przestrzeni.
Dla hodowcy, który prowadzi hodowlę przemysłową, nierzadko opartą o stada liczące kilkadziesiąt tysięcy ptaków nie ma sensu tłumaczyć, jak się hoduje indyki, a i rolnik nie powinien mieć z tym problemu, chociaż wielu z nich zrezygnowało z drobiowych stad, utrzymywanych na własnych podwórkach. Ci jednak, którzy nie zrezygnowali i mają przynajmniej kury, dla świeżych jaj na własny użytek, mogą do takiego stadka z powodzeniem dołączyć indyki i bez obaw, że oba gatunki nie będą umieć ze sobą koegzystować.
Takich obaw nie ma, gdyż już od dawna praktykowane są przydomowe, urozmaicone drobiowe stada i nic złego z takich hodowli nie wynika, a ziarna na wsi wystarcza zazwyczaj dla wszystkich ptaków.