Witam, witam, witam czyli po trzykroć witam na naszym blogu o kawie!

Dzień dobry wszystkim. Jak nietrudno zauważyć blog będzie poświęcony kawie i wszystkim aspektom które są z nią związane. Zapraszamy zatem do zaglądania na nasze skromne strony, czytania i dyskusji poprzez umieszczanie komentarzy. A co na dobry początek? Ano kawa oczywiście!!!
Tak się przecież jakoś w Polsce przyjęło, że gdy przyjmujemy gości, czy to zaproszonych czy też nie zapowiedzianych, zwyczajowo proponuje się kawę, prawda? No dobra, czasami pytamy „Kawa czy herbata”, ale rzadziej

Zatem zróbmy kawę, usiądźmy wygodnie, póki co po dwóch stronach monitora i porozmawiajmy  Kawa towarzyszy nam przecież codziennie. Według badań statystycznych przeprowadzonych w roku 2013 przez TNS OBOP na zlecenie firmy STARBUCKS, kawę pije regularnie ponad 75 % dorosłych Polaków. Większość z nas pije kawę przede wszystkim w domu i w pracy, zdecydowanie mniej osób deklaruje że zatrzymuje się na „małą czarną” w kawiarniach.

Kawa wpisała się zatem baredzo mocno w nasze codzienne życie – pomaga nam sie dobudzić wczesnym rankiem, daje energię do działania w pracy i codziennym życiu, ale także jest miłym towarzyszem spotkań ze znajomymi czy okazją do zrobienia przerwy w pracy (byle nie za długo i nie za głośno, bo szef patrzy :-).

No ale wracając do statystyki – podczas badania Polacy zadeklarowali że piją kawę bo:
– chcą zregenerować siły (28 %)
– zrelaksować się (23 %)
– lubią smak kawy (18 %)
– potrzebują pobudzenia (10 %)
– chcą zrobić sobie przerwę w pracy (8 %).
Jak widać, powody do picia kawy podawane są różnie, dlatego pytanie – do której grupy spijaczy kawy należysz?