Jeszcze do niedawna kawa w biurze była parzona w tradycyjny sposób, sypana do filiżanki i zalewana wodą. Obecnie w wielu firmach spotyka się profesjonalne ekspresy do biura, które umożliwiają szybkie przygotowanie wielu rodzajów tego aromatycznego napoju.Wybór odpowiedniego modelu do biura to trudna decyzja, która powinna być dokładnie przemyślana, gdyż takie urządzenie będzie bardzo eksploatowane. Powinno więc być niezwykle wytrzymałe, a jego wielkość i wydajność dokładnie dopasowana do wielkości firmy i ilości osób, które będą z niego korzystać.
Najbardziej popularne i najczęściej spotykane są ekspresy do biura automatyczne. Posiadają one wiele zalet, najważniejszą z nich jest wyjątkowa intuicyjność i prostota obsługi. Są one wyposażone w szereg funkcji które umożliwiają przygotowanie dużej ilości kaw w bardzo krótkim czasie. Jest to istotne w firmach zatrudniających dużą ilość pracowników, którzy korzystając z takich ekspresów do biura mogą tylko wcisnąć odpowiedni guzik i po chwili otrzymać filiżankę kawy, całą pracę wykona za nich urządzenie.
Bardzo popularne stają się również ekspresy do biura na kapsułki. Sprawdzają się one raczej w małych biurach, zatrudniających do 10 osób. W przypadku takiego ekspresu wystarczy włożyć do urządzenia odpowiednią kapsułkę z kawą. Są one jednak droższe w eksploatacji niż modele automatyczne.