Dieta jest bardzo wyczerpująca i stresująca. Ciągłe wyrzeczenia to tylko początek. Jakie problemy na diecie są najtrudniejsze do przejścia i które z nich sprawiają, że najczęściej się poddajemy?

Jasno mówi to psychologia dieta jest niezwykle wyczerpująca. Jednym z pierwszych problemów, jakie pojawiają się, gdy staramy się zrzucić kilka kilogramów, jest po prostu zmęczenie. Nie mamy ochoty stać znów pół dnia w kuchni, nie chce nam się jechać po zakupy, nie mówiąc już o treningu.
Na dodatek, dietetyczne posiłki najczęściej oznaczają jedno – długotrwałe stanie przy kuchence. Koniec z mrożoną pizzą i innymi daniami na szybko. To może być zwyczajnie męczące i po prostu nudne, zwłaszcza, jeśli ktoś nie lubi gotować. Warto poszukać więc szybszych rozwiązań.
Kolejnym ważnym problemem jest zniechęcenie do dietetycznego jedzenia, zwłaszcza, jeżeli menu jest mało urozmaicone. Warto jednak poszukać inspiracji – w sieci jest ich mnóstwo. Nowe potrawy i smaki powinny znów nastroić cię pozytywnie do diety.