Postanowiłeś wziąć się za siebie i poszedłeś na siłownię, ale nie jest usatysfakcjonowany efektami? Zatem poniższy poradnik jest dla ciebie.

Po pierwsze, nawet najlepszy plan treningowy nie przyniesie efektów bez odpowiedniej diety. W internecie znajdziesz przeliczniki, które na podstawie twojej wagi i innych współczynników wyliczą twoje dzienne zapotrzebowanie na białko, tłuszcze i węglowodany.
Po drugie, jeśli już posiadasz i stosujesz odpowiednio zbilansowaną dietę, powinieneś ułożyć właściwy plan treningowy. Jeśli zależy Ci na przyroście masy mięśniowej, powinieneś ćwiczyć przede wszystkim wolnymi ciężarami. Wykonuj po 4 serie ćwiczeń, zaczynając od 12-14 ruchów w serii, a kończąc na 6-8. Na większe grupy mięśniowe wykonuj 4 ćwiczenia po 4 serie, na mniejsze grupy mięśni wystarczą 2 ćwiczenia również po 4 serie.
Po trzecie, posiadając już zbilansowaną dietę i odpowiedni plan treningowy warto zastanowić się nad suplementacją. Białko na mase mięśniową jest podstawową odżywką i to właśnie od niej powinieneś rozpocząć swoją przygodę z suplementami diety.