The Settlers to gra, której fanom strategii przedstawiać tak naprawdę wcale nie trzeba. Jest to tytuł już niemalże legendarny i można uznać, że zainspirował on tworzenie kolejnych, nowych wariantów gry strategicznej, która oparta jest na stopniowym rozwijaniu niewielkiego terenu poprzez budowę fortyfikacji, ustanawianie budowli i maszynerii użytkowej oraz rozwijanie wojska i tym samym, zapewnienie większego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom wioski. Stopniowo, wioska przemienia się w miasto, aż rośnie w potęgę na miarę najprawdziwszej metropolii.
Settlers, czy Osadnicy, nawiązują do historii pierwszych kolonii i tak samo, jak ludzie w wiekach dawnych, w grze, za zadanie mamy doprowadzić naszą niewielką osadę do rozwoju na wszelkim możliwym podłożu, tak militarnym, gospodarczym, jak i ekonomicznym. Im większy będzie rozwój naszej osady, tym bardziej wzrosną szanse na uzyskanie większego znaczenia w świecie gry.
Zadziwiający fakt to staż, jakim pochwalić może się the Settlers, jako gra strategiczna istniejąca i działająca aktywnie już od roku 1993, kiedy to powstała w Niemczech, wydana przez Ubisoft i Blue Byte Software, podbijając niebawem serca graczy nie tylko w Niemczech, ale tak naprawdę na całym świecie.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.