Szczenięta mają inne potrzeby żywieniowe niż dorosłe psy. Dlatego tak ważne jest, aby obecna w diecie psa karma dla szczeniaków była wysokiej jakości. Mleko matki jest idealną dietą dla szczeniaka, ponieważ zapewnia 100% kompletnego i zrównoważonego odżywiania jak również wszystkie niezbędne witaminy i minerały, których Twój pies potrzebuje. Ponieważ szczenięta z różnych ras rosną w różnym tempie, ważne jest, aby mieć dietę, która bierze to pod uwagę. Choć szczenięta małej rasy mogą stać się dorosłymi w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy to rasy olbrzymie mogą nadal rosnąć przez okres do dwóch lat.
DHA jest kwasem tłuszczowym, który jest kluczem do rozwoju dróg nerwowych w mózgu, niektóre aspekty ośrodkowego układu nerwowego i rozwoju ostrych oczu psów. Badania dowodzą, że szczenięta, które były karmione posiłkami wzbogaconymi o DHA w rzeczywistości wykonują więcej poleceń w krótszym czasie.
Jest to jeden w ważniejszych składników, które zawiera karma dla szczeniąt dlatego warto zwrócić na to uwagę przy jej wyborze.