Planszówki powracają do łask

Niejednokrotnie zwracano uwagę, że w dobie komputeryzacji i mobilnego internetu cierpień zaczynają więzi społeczne nie tylko między sąsiadami czy współpracownikami, ale nawet w obrębie rodzin. Coraz więcej czasu spędzamy przyklejeni do komputerów i smartfonów, a coraz mniej na rozmowach z rodzicami czy zabawach z dziećmi.

Swoistym lekiem na to stały się, gry planszowe i gry integracyjne. Planszówki w różnej formie znane są od tysiącleci i dotrwały do naszych czasów. To świadczy o ich ogromnym wpływie na człowieka i wartości jaką ze sobą niosą. Wiele z nich doskonale sprawdza się jako trening umysłu oraz sposób na poznawanie praw przyrody czy ekonomii. Mogą uczyć i rozwijać umiejętności strategicznego myślenia oraz planowania. Ale przede wszystkim to doskonała zabawa, która może łączyć ludzi w różnym wieku i pochodzeniu.

Ogromną popularność w miastach zyskują tzw. spotkania planszówkowe, organizowane w domach prywatnych, szkołach, pubach i kafejkach. Organizator dba, by na stolach znalazło się kilka ciekawych gier planszowych lub przygotowuje scenariusze zabaw, zaś uczestnikami są przypadkowe osoby, które danego dnia odwiedziły lokal. Udział w takim spotkaniu to niezwykłe przeżycie, pozwalające poznać nowych ludzi oraz wspólnie spędzić czas.

Wartość gier doceniły nawet duże firmy. Dbają one, by w pokojach socjalnych znalazły się gry planszowe, umożliwiające kreatywny odpoczynek pracowników. Gry integracyjne to główny punkt wspólnych wyjazdów firmowych. Pozwalają one pracownikom lepiej poznać członków swojego zespołu projektowego, nawiązać nowe znajomości i zacieśnić te istniejące. Pracownik wypoczęty, zrelaksowany i dobrze czujący się w towarzystwie kolegów i koleżanek to pracownik wydajny.