Planując zmiany w swoim mieszkaniu często zastanawiamy się również nad wyborem nowego telewizora. Aby podjąć właściwą decyzję powinniśmy skupić się na kilku podstawowych sprawach.

Po pierwsze należy dokładnie zastanowić się nad wielkością telewizora. Nie każdy telewizor pasuje do wszystkich pomieszczeń. Do małych pomieszczeń takich jak sypialnia, czy mały salon telewizor większy niż 32 cale może okazać się zbyt duży. Z drugiej strony do dużego salonu, w którym miejsca siedzące oddalone są znacznie od miejsca na telewizor zakup odbiornika mniejszego niż 40 cali może okazać się niewypałem.

Kolejna ważna sprawa to typ ekranu. Obecnie najpopularniejsze są telewizory LED, które nieco różnią się od telewizorów LCD podświetlaniem pikseli z wykorzystaniem diody LED. Telewizory plazmowe są popularne w górnej półce cenowej przy przekątnych ekranu co najmniej 45 cali.

Następnie warto przyjrzeć się parametrom technicznym takim jak czas reakcji, odświeżanie, jasność i kontrast.

Poszczególne parametry mogą być zbliżone dla różnych modeli. Jeżeli dysponujemy większym budżetem może wówczas pozwolić sobie na znacznie lepsze parametry.

Modele z ostatnich lat mogą mieć dodatkowe moduły, które dodają nieco więcej multimedialności do telewizorów takie jak wyjście na USB, czytnik kart pamięci, a także kartę wi-fi.

Wybór telewizora nie jest sprawą prostą i bez odpowiedniego podejścia możemy się rozczarować po jego zakupie.

Jeżeli nie mamy pomysłu jaki telewizor wybrać możemy zawsze zapytać pracownika salonu sklepu rtv agd o poradę, albo poszukać informacji na forach internetowych. Istnieje wiele serwisów internetowych w których możliwe jest zaczerpnięcie bogatej wiedzy na temat telewizorów wszystkich producentów.