Posadzki przemysłowe wykorzystywane są w przemyśle: spożywczym, elektronicznym, farmaceutycznym, maszynowym oraz w obiektach użyteczności publicznej. Z kolei posadzki cienkowarstwowe stosuje się m.in. pod wykładziny PCV, wykładziny dywanowe, płytki i parkiety. Można położyć je również na izolacji akustycznej lub termicznej przy ogrzewaniu podłogowym.

Decydując się na wylanie posadzki, należy się najpierw zastanowić do czego będzie nam służyć, jak wiele osób będzie po niej chodzić, z jakimi środkami będzie miała styczność. Potem należy wybrać jeden z rodzajów posadzek. Mogą to być posadzki przemysłowe betonowe, epoksydowe (żywiczne), cienkowarstwowe.

Warto podkreślić, że posadzki przemysłowe wykorzystywane są nie tylko w ciężkich warunkach, lecz mają też bardzo często styczność z chemikaliami. W przypadku zastosowania normalnych posadzek, dochodzi do ich szybkiego zniszczenia. Nie są one bowiem odporne na działanie chemikaliów czy trudnych czynników zewnętrznych.

Posadzki przemysłowe betonowe są zbrojone włóknem rozproszonym, polipropylenowym lub siatką stalową. Powierzchnie betonowe wykańcza się posadzkami żywicznymi, zatartymi na gładko, utwardzonymi posypką kwarcową, korundową lub metalisch. Posadzki betonowe szlifowane (produkowane według najnowszych technologii) stosuje się m.in. w magazynach wysokiego składowania, gdzie dokładność jest sprawą bardzo istotną. Można je dodatkowo zapezpieczać specjalnym preparatem chemicznym, który utwardza i tworzy bezpyłową powierzchnię odporną na wilgoć.