Wydawać by się mogło, że pocałunek jest jedną z najbardziej naturalnych rzeczy na świecie, a całujące się osoby czynią to w sposób instynktowny. Mimo, że jest to prawda, ten pierwszy pocałunek zawsze budzi sporo obaw. Dziewczęta obawiają się, że chłopak zauważy, że całują po raz pierwszy, że nie będą umiały się odwzajemnić pocałunku, czy wreszcie tego, że tzw. chemia nie zadziała. Zdarzyć się może także, że twój wybranek już cię pocałował, a ty niczego szczególnego nie poczułaś i zastanawiasz się co robisz nie tak. A oto kilka rad, które powinnaś wziąć pod uwagę, jeśli chcesz, aby wasze pocałunki były naprawdę satysfakcjonujące.

Po pierwsze, nie całuj się z chłopakiem, jeśli nie czujesz się w nim zakochana.

Być może darzysz twojego wybranka szczerą sympatią, ale na jego widok twoje serce nie zaczyna szybciej bić i nie czujesz żadnych motyli w brzuchu. No cóż prawdopodobnie wasz pocałunek też nie będzie zniewalający. Pozwól mu się pocałować lub sama zainicjuj pocałunek tylko jeżeli naprawdę masz na to dużą ochotę. Partnerzy, którzy odczuwają do siebie silny pociąg erotyczny mają sukces zagwarantowany prawie w 100 %.

Po drugie, nie próbuj zrobić na nim wrażenia.

Nie próbuj udowodnić, że jesteś mistrzynią w całowaniu. Daj sobie spokój z wyszukanymi technikami, bo może je odczytać jako nachalne i nieprzyjemne. Rozpaczliwe próby wypróbowania wszystkich technik, opisanych w poradnikach typu „Całowanie dla opornych”, może co najwyżej obnażyć twój brak pewności siebie.

Po trzecie, jeśli nie czujesz się pewnie, pozwól mu się poprowadzić.

Zupełnie jak w tańcu. Zamknij oczy, pozwól mu się całować i rozkoszuj się chwilą. Zawsze też możesz naśladować i odwzajemniać jego pieszczoty. Masz wtedy większą pewność, że też je lubi i akceptuje.

Po czwarte, jeśli wam nie wychodzi, nie ma w tym niczyjej winy.

Naukowcy są przekonani, że pocałunek to specyficzny test służący ocenie zgodności genetycznej dwóch osób. Podczas pocałunku wymieniamy różnego rodzaju sygnały chemiczne, jeśli wymiana się powiedzie, nasze organizmy wytwarzają specyficzne hormony: endorfinę i dopaminę, czyli hormony odpowiedzialne za odczuwanie szczęścia, oraz oksytocynę, odpowiedzialną za odczuwanie zaufania i przywiązania. Oksytocyna jest również w dużych ilościach wydzielana przez organizm podczas orgazmu. To dlatego pocałunki tak wspaniale smakują. Jeżeli nie, oznacza to tylko tyle, że musisz pocałować innego chłopaka, żeby nabrały smaku.