Jak urządzić mieszkanie?

Każde mieszkanie powinno spełniać dwie główne funkcje. Po pierwsze, powinno zapewniać intymność, komfort i wygodę domownikom, a po drugie, stanowić funkcjonalną przestrzeń życia. W przestrzeni tej powinno znaleźć się miejsce na wszystkie rzeczy domowników z jednoczesnym zapewnieniem swobody.
Kwestia funkcjonalności jest szczególnie kłopotliwa w małych mieszkaniach, w których mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią. W tym przypadku niezmiernie ważne jest odpowiednie zagospodarowanie miejsca, jakim dysponujemy tak, by pomieścić wszystko przy jednoczesnym nie stworzeniu z mieszkania niekształtnego skupiska przedmiotów.
W niewielkich mieszkaniach świetnym sposobem na zagospodarowanie ograniczonej przestrzeni są szafy wnękowe na wymiar. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zapełniają całą zaplanowaną pod nie przestrzeń od podłogi do sufitu. Daje to możliwość wykorzystania pomieszczenia w maksymalnym stopniu. Dodatkowo, dzięki całkowitej swobodzie w kwestii wymiarów, sprawdzą się w pomieszczeniu każdej wielkości, wysokości i kształtu.