Kiedy aura sprzyja za oknem, chętniej wykonuje się różnego rodzaju renowacje i remonty. Wakacyjne wyjazdy na działkę można połączyć z odnowieniem posiadanego domku letniskowego.
Coraz częściej zamiast domków kupuje się przyczepy holenderskie. Przyczepę starszą i używaną można już nabyć za niewielkie pieniądze. Wymaga ona jednak remontu. Do prac związanych z jej odnowieniem będzie należała wymiana płyt ściennych, spawanie podwozia i innych metalowych elementów oraz wzmocnienie konstrukcji dachu. Kiedy prace typu montaż płyt i paneli lub malowanie można z łatwością wykonać samemu, to spawanie aluminium czy naprawę instalacji elektrycznej warto zlecić fachowcom. Przy naprawach dachu wygodniej będzie mieć pomocnika. Wszystko zależy od stopnia zniszczenia i posiadanych umiejętności.
Zakup takiej przyczepy do remontu może być dobra inwestycją. Szczególnie jeśli ma się możliwość sprowadzenia jej z zagranicy, gdzie bywają wyjątkowo tanie. Na odnowionej i odsprzedanej można zarobić dodatkowe pieniądze.