Salon w stylu nowoczesnym

Chcesz urządzić swój pokój dzienny w nowoczesnym stylu? Teraz jak najbardziej masz taką właśnie możliwość wybierając z tak wielu propozycji w sklepach meblowych, ale i w sieci.

1. Przede wszystkim postaw na jasną kolorystykę. Dzięki zastosowaniu bieli lub też lekkich, pastelowych kolorów każda przestrzeń stanie się wydawać większa. Dodatkowo neutralne kolory ścian stanowią wspaniałe tło dla każdych mebli, niezależnie od tego na jakie się zdecydujesz.

2. Wybierając nowoczesne meble do salonu raczej uderzaj w kolekcje z prostymi frontami, bardzo nowocześnie będą też wyglądały fronty mebli pokryte lakierem. Wybierając nowoczesne meble do salonu zwróć uwagę na to, czy posiadają dużo miejsca do przechowywania – taka przestrzeń zawsze jest ceniona w każdym domu czy też mieszkaniu, nie tylko w tych lokalach, gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona. Zwróć też uwagę na uchwyty. Nie powinny być ani zbyt masywne, ani też posiadać zbyt wiele zdobień.

3. Kupując meble zrezygnuj z inwestycji w meblościankę – celuj w meble systemowe, gdzie samodzielnie podejmiesz decyzje jakie elementy będą najlepsze do Twojego pomieszczenia. Dzięki wybieraniu mebli systemowych z jednej kolekcji możesz uzyskać naprawdę spójny efekt całej kompozycji.

4. W nowoczesnych wnętrzach liczy się przestrzeń, warto więc mieć się na baczności, aby nie przeładować pomieszczenia nadmierną ilością mebli, dekoracji, bibelotów i innych przedmiotów. To nie oznacza jednak, że może tego zabraknąć – zawsze powinniśmy starać się tworzyć wnętrza przytulne, w których sami będziemy czuć się dobrze.