Mieszkania dla młodych to nowy projekt. Młode małżeństwa, młode rodziny czy sami single też chcą mieć dostęp łatwy do posiadania swojego własnego lokum. Dlatego idąc na przeciw takim grupom naszego społeczeństwa, nasz rząd zaproponował i uchwalił odpowiednią ustawę.
Bez względu na to czy decydujemy się na zakup domu czy mieszkania, składając odpowiedni wniosek otrzymamy kwotę dopłaty do naszego wydatku.
Pomimo faktu, że pule dopłat kończą się na dany okres, za chwilę są uruchamiane następne pule i w każdej chwili taka dopłata staje się dla nas młodych dostępna. Młode, pracujące rodziny w każdej chwili  mogą złożyć odpowiedni wniosek i wybrać odpowiednie dla siebie mieszkanie, bez względu czy z rynku pierwotnego czy też wtórnego.
Mieszkania dla młodych to bardzo dobra propozycja, skierowana do młodych i rozwojowych rodzin, które bardzo szybko mogą być na swoim.
Otrzymane dopłaty są kwotami bezzwrotnymi, jednak należy spełniać odpowiednie warunki. Należy być w wieku do 35 lat, zaciągnąć kredyt w wysokości 50% wartości domu na około 15 lat.