Jak wygląda piękne mieszkanie?

Dwa lata temu wyprowadziłam się z domu rodzinnego. Może się to wydawać długim okresem czasu, jednak jeśli chodzi o urządzanie nowego mieszkania – wciąż jestem jeszcze w trakcie. Chociaż do końca już blisko.

Zawsze miałam wzór swojego wymarzonego mieszkania i to nim kierowałam się przy kupowaniu mebli i malowaniu ścian. Białe meble do salonu – to był wymóg, którego nie mogłam pominąć. Tak samo jak przestronna kuchnia, z dużą przestrzenią do gotowania. Albo sypialnia z wielkim łożem z baldachimem i staromodnymi lampkami nocnymi.

Uważam, że moje mieszkanie jest piękne. Nie tylko dlatego, że urządziłam je z rozmachem, a na zakup wymarzonych mebli nie szczędziłam środków. Także dlatego, że czuję się w nim dobrze – jestem otoczona najbliższymi mi osobami. Mieszkanie jest ulokowane w bezpiecznej, cichej dzielnicy, więc nie obawiam się o własny spokój. Wiem, że jest to miejsce w którym mogę odpocząć i się zresetować po ciężkim dniu w pracy.

I chociaż te powierzchowne wybory, jak białe meble do salonu, w pewien sposób pomogły… to tak naprawdę najważniejszym aspektem piękna mojego mieszkania jest ta „duchowa” część. Ten spokój, radość i miłość, jaką można wyczuć wchodząc do przedpokoju.

Przy urządzaniu własnego mieszkania warto przemyśleć nie tylko ustawienie mebli w kuchni, ale także z kim i dla kogo będziesz gotowała w niej obiady. Nie tylko rozmiar łóżka, ale z kim chciałabyś je dzielić, żeby żyć w swoim nowym lokum szczęśliwie.

Piękne białe meble do salonu nie są gwarancją szczęścia, choć zdecydowanie mogą pomóc. Ważniejsi są ludzie, emocje i bezpieczeństwo.