Zanim nastała era komputerów i wszelkich urządzeń pochłaniających czas dzieci, kreatywność miała większą wartość. Głównie wykorzystywały ją w zabawie i urozmaicaniu wolnego czasu poprzez wymyślanie zawodów oraz tworzenie własnych zabawek. Doceniały wszystko co znajdowało się w ich otoczeniu i mogłoby zostać wykorzystane w ich prywatnej rozrywce. Najczęściej wspominane teraz są zabawki drewniane, nie zawsze doskonałe i głownie robione ręcznie, co dawało większą satysfakcję i radość z ich posiadania. Unikalność była doskonałą cechą, były wyjątkowe i miały swoją historię.

Wracając do teraźniejszości widzimy, że w rękach dzieci przeważnie, drewniane modele zastępuje plastik prosto z fabryki zabawek.
Niejeden chciałby przeżyć dzieciństwo zdecydowanie w czasach gdzie podstawą nie był smartphone.Oczywiście jak na rozwijającą się cywilizację przystało, teraz dzieci mają mnóstwo innych zabaw, kształtujących i edukujących. Zdania są podzielone w tym temacie, czy wystarczająco wpływają na wyobraźnię naszych pociech? Okaże się w przyszłości.