Dzisiejsze czasy to bez wątpienia era super szybkich komputerów, które potrafią zdziałać dosłownie cuda. Jednak co roku powstają gry, które mimo to potrafią zagiąć nawet te najlepsze komputery. Przyjrzyjmy się jednak temu, jakie wymagania stawiają nam producenci gier na przeglądarkę.

Tak więc dowiedzieliśmy się już jaki temat będą miały nasze rozważania. Na obecną chwilę gry, które wychodzą w obecnym roku, dosłownie pożerają komputery, które mają więcej niż pięć lat, a to z tego powodu, że z roku na rok wymagania gier komputerowych wciąż rosną. Karty graficzne, które powstały przykładowo dwa lata temu, mogą sobie nie poradzić z dzisiejszymi grami, które potrzebują coraz to nowszych wersji sterowników DirectX.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku gier na przeglądarkę, które to swoimi wymaganiami nie powodują nawet lekkiej zadyszki przy komputerach stosunkowo nowych, czyli takich do trzech lat. Zazwyczaj w wymaganiach gier przeglądarkowych znajdziemy jedynie konieczność posiadania najnowszej wersji swojej przeglądarki czy konieczność posiadania łącza internetowego, którego prędkość była hitem dziesięć lat temu. Od czasu do czasu gry na przeglądarkę wymagają od nas także posiadania najnowszych wersji flash playera i tym podobnych. W przypadku gier, które prezentują naprawdę wysoką grafikę za pomocą platformy flash player możemy się spodziewać, że starsze komputery mogą nie sprostać wymaganiom.

Tak więc jak widać, gry na przeglądarkę zazwyczaj nie narzucają nam wysokich wymagań ze względu na to, że nie posiadają naprawdę ekskluzywnej grafiki, nie mniej jednak, programy tworzone na platformie flash player mogą przyprawić nieco problemów z płynnością grafiki starszym komputerom.