Pieprzyki to chyba najczęściej występujące znamiona. Zwykle nie dają niepokojących objawów. Zdarza się jednak, że są bardzo duże i są w bardzo widocznym miejscu, np: na twarzy. Wówczas nie wyglądają najlepiej, a właścicielom odbierają pewność siebie. Wtedy warto zdecydować się na usuwanie znamion Warszawa.
Względy estetyczne to nie jest jedyny powód, dla którego powinno się zdecydować na zabieg. Jeżeli pieprzyk zmienia barwę, staję się nieregularny, bądź sączy się z niego płyn, to warto go usunąć. Podobnie jest ze znamionami jeszcze nie zmienionymi, ale znajdujących się np: pod ramiączkiem stanika. Podrażniane znamię może krwawić i boleć.
Jak usuwa się znamiona? Obecnie stosuje się dwie metody. W przypadku podejrzewania czerniaka używa się tradycyjnego skalpela. Coraz popularniejsze i bardziej bezbolesne jest usuwanie znamion za pomocą lasera. Najnowocześniejsze lasery nie pozostawiają blizn, co jest szczególnie ważne w przypadku bardzo widocznych pieprzyków. Często też nie jest konieczne znieczulenie. Warto zatem sprawdzić swoje znamiona i zastanowić się nad wizytą u lekarza.