Operacja żylaków to nic strasznego

0
584
Rate this post

Żylaki to bardzo nieprzyjemne schorzenie. Nie chodzi już nawet o brzydki wygląd nóg, ale przede wszystkim o dolegliwości z nimi związane takie jak uczucie ciężkich nóg, ból czy często powtarzające się opuchlizny. Pozbycie się żylaków wymaga niekiedy zabiegu operacyjnego.
Operacja żylaków to nic strasznego
Wielu osobom samo słowo „operacja” wystarczy, by nie zdecydować się na ten zabieg. Warto jednak wiedzieć, że operacja żylaków jest w miarę prosta i obarczona niewielkim ryzykiem. Można ją zaliczyć do tak zwanej chirurgii jednego dnia, gdyż zazwyczaj wiąże się właśnie z jedno- lub dwudniowym pobytem w szpitalu lub klinice.
Kiedy się zdecydujesz na zabieg
Kiedy żylaki bardzo Ci dokuczają powinnaś wybrać się najpierw do lekarza rodzinnego, który da Ci skierowanie do specjalisty. Następnie chirurg zdecyduje w jaki sposób można wyleczyć Twoje nogi z tego przykrego schorzenia. Jeśli nie chcesz czekać kilka miesięcy na konsultację u specjalisty zawsze możesz tę drogę skrócić korzystając z usług prywatnych ośrodków służby zdrowia. Możesz np. odwiedzić prywatny gabinet chirurga lub klinikę, w której taki lekarz przyjmuje. Tam specjalista chirurg zdecyduje o tym, jak będzie przebiegać dalsze leczenie żylaków w Twoim przypadku.
Operacja
Po konsultacji specjalistycznej lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu operacyjnego. Jeśli korzystasz z państwowej służby zdrowia czeka Cię kilka kolejnych tygodni stania w kolejce. Znacznie lepiej wygląda sytuacja w prywatnych klinikach, gdzie wykonywane są one niemal od ręki. Warto przy okazji zaznaczyć, że nie trzeba mieć obaw przed poddaniem się zabiegowi w prywatnej klinikach, ponieważ najczęściej są one doskonale wyposażone w nowoczesny sprzęt, a przy stole stają najlepsi chirurdzy.
Po zabiegu
Operacja żylaków trwa niedługo. Wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, przez co nie wymaga długiego pobytu na sali pooperacyjnej. Jak już wcześniej wspomniano potrzebna jest zazwyczaj jednodniowa obserwacja, po której pacjent wraca do domu. Po około siedmiu dniach konieczna jest wizyta kontrolna podczas której zdejmowane są szwy. Wtedy też lekarz prowadzący ustala termin kolejnych wizyt, o ile są one konieczne.