Nicktoons Racing

Rok 2000 był dla firmy Hasbro, jeśli chodzi o gry, bardzo dobry. Owszem, nie obroniło to jej niezależności finansowej, ale równie wielkie, co niespodziewane sukcesy Rollercoaster Tycoon i powodzenie całej serii programów dla dzieci przyniosło jej całkiem spory dochód. Do tego doszło też ciepłe przyjęcie grupki uwspółcześnionych hitów sprzed wielu lat (np. Galaga i kolejny Battleship) oraz wielkiej i wspaniałej Grand Prix 3 autorstwa Microprose. Ten ostatni tytuł zagwarantował Hasbro palmę pierwszeństwa na rynku wyścigów Formuły Pierwszej.
Niestety, nie był to program, który mógłby się spodobać dzieciakom. Wysoki stopień realizmu, a co za tym idzie – skomplikowania, odepchnął je na dobry kilometr od tegoż tytułu. Hasbro nie byłoby sobą, gdyby nie zaproponowało swej młodej klienteli czegoś w zamian. Nicktoons Racing jest tą właśnie grą, która zjedna sobie serca co młodszych miłośników drogowego szaleństwa. Tym bardziej, że ukaże się jednocześnie na konsolę Playstation i komputery PC.
Już z obrazków tkwiących sobie w najlepsze na tej stronie bije niesamowita grywalność programu. Toć to kolejna wersja wspaniałego Mario Kart! Malutkie samochodziki prowadzone przez niewiele większych kierowców pędzą na złamanie karku przed siebie. Przed nimi proste i zakręty, muldy i przeszkody terenowe, a także dziesiątki power-upów. Smar do rozlania na drodze, bomby, rakiety i wszystko to, co już nie raz widzieliśmy na ekranach monitorów. Wystarczy przecież wspomnieć SuperKarts, Lego Racers czy Re-Volt, a więc gry, które bawiły i wciągały niczym bagna w Puszczy Kampinowskiej!
Hasbro przy okazji tej gry postarało się o ciekawą licencję. Już w tytule pojawia się charakterystyczna i znana wszystkim satelitarnym dzieciom nazwa Nicktoons. To oczywiście niezwykle popularny kanał telewizyjny, a zarazem wytwórnia filmów animowanych. Jej najsłynniejszych bohaterów zobaczymy w grze. Będą wśród nich postacie Pełzaków z Bliźniakami na czele, będzie Tommy, CatDog, wściekłe bobry, wreszcie Sponge Bob Squarepants. Osobnicy ci otrzymali od tajemniczego rajdowca wyzwanie, to jest zaproszenie do wyścigu. Ten, kto zdobędzie puchar, otrzyma dożywotni tytuł Króla Kreskówek, butelczynę szampana bezalkoholowego i olbrzymi tort z jedną świeczką (w ramach cięć budżetowych). Ponadto dowie się, kim był ów tajemniczy rajdowiec, i uzyska prawo do ścigania się jego postacią!
W Nicktoons Racing pojawi się 5 trybów gry z Cartoon King Cup Adventure na czele, 16 różnych tras podzielonych na 4 mini-puchary (Mario Kart 64 się kłania), dziesiątki power-upów, skrótów i niespodzianek, a także wsparcie dla padów i joysticków w przypadku wersji PC. Jeśli więc jesteś maniakiem szybkości, kochasz małe, kolorowe i niesamowicie miodne gry, jeśli wszystkie animowane filmy znasz na pamięć i nawet obudzony w środku nocy możesz wymienić cały skład Pełzaków z Chuckie’m jako frontmanem, to zdaje się, że nadciąga program w sam raz dla ciebie. Hasbro z reguły nie wypuszcza tytułów słabych, tak więc już dziś można się cieszyć i trenować boostera…