Rozwój medycyny przynosi wiele niesamowitych możliwości, które znacznie ułatwiają ludzkie życie. Korekcja wzroku jest jedną z nich. Czy wiesz, że krótki zabieg, który można wykonać nawet w okresie jednego dnia, jest w stanie całkowicie zredukować wadę widzenia?

Noszenie okularów nie zawsze jest wygodne, więc coraz więcej osób interesuje się tym tematem. Niestety laserowa korekta jest płatna i nie jest możliwe uzyskanie jej dofinansowania, lecz suma korzyści niewątpliwie zawsze jest większa od strat. Wystarczy pomyśleć o wydatkach na wszystkie kolejne szkła i oprawki do okularów, a także wziąć pod uwagę zwyczajny komfort własnej codzienności. Jednorazowy wydatek na zabieg może zupełnie usunąć wadę wzroku – już nigdy więcej nie będzie potrzebne zakładanie okularów. Prawda, że brzmi wspaniale?

Istnieje jednak kilka warunków, które trzeba spełnić, aby móc podejść do zabiegu. Wada oczu musi być stabilna minimum od połowy roku – w przeciwnym razie laser nie będzie tak skuteczny, jak zakładają jego specyfikacje. Ponadto każda klinika sugeruje poddanie się badaniu kwalifikacyjnemu, które pozwoli sprawdzić czy nie istnieją żadne przeciwwskazania lekarskie. Jeżeli nie, można udać się na tę mini-operację. Niektóre ośrodki stwarzają pacjentom możliwość odbycia badania kwalifikacyjnego i zabiegu w ciągu jednego dnia!