O grach planszowych

Większość ludzi kojarzy różne odmiany gier planszowych z rozrywką typowo rodzinną. W powszechnej opinii utarło się, że jest to sposób spędzania czasu przez rodziców i dzieci w wieku do dwunastu lat. Tak naprawdę jednak istnieje bardzo wiele gier planszowych o znacznie bardziej skomplikowanych zasadach, które przeznaczone są dla znacznie starszych graczy.
Istnieją liczne gry planszowe, które mają na celu symulację bitwy rozgrywającej się w czasie rzeczywistym lub będącej bardziej podzieloną na tury strategią. Wiele z nich ma swoje komputerowe odpowiedniki. Najbardziej oczywistym przykładem skomplikowanej i zdecydowanie przeznaczonej dla dorosłych planszowej gry są szachy, jednakże na nich lista się nie kończy. Istnieje bardzo wiele różnych odmian szachów. Dla niektórych może okazać się ogromnym zaskoczeniem fakt, że niemal każda większa kultura na świecie ma swój odpowiednik tej gry.
Jako ciekawostkę można dodać, że istnieją gry planszowe będące przeznaczone tylko dla jednej osoby. Jedną z nich jest tak zwany samotnik. Jeżeli kogoś interesują gry planszowe Poznań jest miastem, gdzie można znaleźć wiele miejsc przeznaczonych do gier planszowych. Można się tam wybrać z gronem znajomych lub nawet samotnie.
Tak naprawdę jednak mamy bardzo duże możliwości nie posiadając nawet żadnych gotowych plansz do gry. Istnieje wiele gier, które mogą zostać rozegrane, jeśli tylko posiada się kartkę w kratkę oraz przyrząd do pisania. Jako przykład podać można okręty, które zna na pewno każdy czytający ten artykuł.