Dziwna para ludzka dziewczyna i ?ludzki? wampir coraz więcej czasu spędzają razem nie tylko w pracy,?ale ona jest w związku z innym mężczyzną, a on nie chce jej skrzywdzić związkiem,który jak się wydaje nie ma przyszłości?, ale kiedy Josh ginie zastrzelony przez przestępców, Beth jest bardzo samotna?a Mick bardzo przyjacielski i pomocny?
On od bardzo dawna zdaje sobie sprawę z uczucia do niej, ale uważa, że będąc tym, czym jest nie ma prawa ani do jej uczuć ani do tego żeby ją ze sobą związać?
Beth, która poznała dzięki Mickowi świat wampirów(w końcu przecież Mick nie jest jedynym wampirem na świecie i ma kilku przyjaciół, którzy może nie do końca popierają jego styl życia,ale są lojalni i w razie, czego bardzo pomocni?) nie widzi nic strasznego w tym, że mogą być parą?to Mick ma obiekcje?nawet wtedy, gdy Beth wyznaje, że nie wyszłaby za mąż za Josha, bo uzmysłowiła sobie, że kocha innego?
Dopiero następna wspólnie prowadzona sprawa, w którą tym razem zaangażowane są wampiry a nie ludzie uświadamia mu ze to Beth ma rację,?że to nie chodzi o to, kto kim czy czym jest tylko o to, co się czuje tu i teraz do tej konkretnej osoby i ze nie można tego zaprzepaścić?