Agnieszka / Via Caffe PL
609 745 707 agnieszka@viacaffe.pl

Witam i… zapraszam na kawę!

Witam, witam, witam czyli po trzykroć witam na naszym blogu o kawie!

Dzień dobry wszystkim. Jak nietrudno zauważyć blog będzie poświęcony kawie i wszystkim aspektom które są z nią związane. Zapraszamy zatem do zaglądania na nasze skromne strony, czytania i dyskusji poprzez umieszczanie komentarzy. A co na dobry początek? Ano kawa oczywiście!!!
Tak się przecież jakoś w Polsce przyjęło, że gdy przyjmujemy gości, czy to zaproszonych czy też nie zapowiedzianych, zwyczajowo proponuje się kawę, prawda? No dobra, czasami pytamy „Kawa czy herbata”, ale rzadziej 🙂 Zatem zróbmy kawę, usiądźmy wygodnie, póki co po dwóch stronach monitora i porozmawiajmy 🙂 Kawa towarzyszy nam przecież codziennie. Według badań statystycznych przeprowadzonych w roku 2013 przez TNS OBOP na zlecenie firmy STARBUCKS, kawę pije regularnie ponad 75 % dorosłych Polaków. Większość z nas pije kawę przede wszystkim w domu i w pracy, zdecydowanie mniej osób deklaruje że zatrzymuje się na „małą czarną” w kawiarniach.

Kawa wpisała się zatem baredzo mocno w nasze codzienne życie – pomaga nam sie dobudzić wczesnym rankiem, daje energię do działania w pracy i codziennym życiu, ale także jest miłym towarzyszem spotkań ze znajomymi czy okazją do zrobienia przerwy w pracy (byle nie za długo i nie za głośno, bo szef patrzy :-).

No ale wracając do statystyki – podczas badania Polacy zadeklarowali że piją kawę bo:
– chcą zregenerować siły (28 %)
– zrelaksować się (23 %)
– lubią smak kawy (18 %)
– potrzebują pobudzenia (10 %)
– chcą zrobić sobie przerwę w pracy (8 %).
Jak widać, powody do picia kawy podawane są różnie, dlatego pytanie – do której grupy spijaczy kawy należysz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *