Agnieszka / Via Caffe PL
609 745 707 agnieszka@viacaffe.pl

O kawie nigdy dość…

Mówi się, że można kogoś zarazić swoją pasją. Ja ostatnio przekonałam się, że można nawet kilkulatkę ukształtować na swoją nutę. I mimo, że nie próbowała ona nigdy kawy, to jest już pewna, że jak dorośnie to będzie piła kawę, tak jak ja, z cukrem. Bardzo dobrze wie, gdzie wsypuje się kawę do moki a gdzie wodę. Jednak ostatnio przekonałam się, że o kawie mówimy w domu dużo, bardzo dużo, bo chyba z dziesiąty raz z rzędu czytam córce do poduszki wierszyk „Kawoszka”. Jej obecnie najulubieńszy. Jeszcze nie dostałam kociokwiku tylko dlatego, że wiersz jest naprawdę przesympatyczny. Został napisany przez Jakuba Przebindowskiego (tak tego aktora) a książka ma tytuł „Dzikie zwierzenia i inne zdarzenia”. Wszystkie wiersze są napisane przewrotnie i z pomysłem a opracowanie graficzne Marcina Piwowarskiego książki to przysłowiowa kropka nad i.

Ja jednak nie mogę czytać nic innego tylko ten jej najulubieńszy. Jest o żabie, która nie może żyć bez kawy. Miała synów hydraulików i pojechała ich odwiedzić do Anglii. Nie trudno się domyśleć, jaka ją tam spotkała tragedia już przy śniadaniu. Nie będę zdradzała jak się wierszyk kończy, ale zacytuję króciutki fragment.

Żaba siedząc na tapczanie,
piła kawę na śniadanie,
bo twierdziła, że nie może
żyć bez kawy o tej porze.

Wypijając napój duszkiem
z filiżanki z małym uszkiem,
żaba głośno rechotała:
– Kawa to rzecz doskonała!

Już sam zapach powoduje,
że się znacznie lepiej czuję,
a że mam ciśnienie słabe,
pijam tylko mocną kawę….”

Sama kwintesencja poranka… Polecam książkę, bo to jedna z tych, gdzie i dorosły czyta z uśmiechem na twarzy. A przecież, jeśli już dziecko zarażać jakąś pasją to czytanie jest jedną z tych najważniejszych.

P1190843

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *