Idealna szczoteczka do zębów

Jeśli chce się myć zęby w prawidłowy sposób, należy wybrać dla siebie odpowiednią szczoteczkę do zębów. Wbrew pozorom jej wybór wcale nie jest taki prosty, dlatego warto się nad nim nieco bardziej skupić. Niektóre szczoteczki poleci człowiekowi każdy dentysta, a te inne zdecydowanie należy odstawić.

Jeśli chodzi o szczoteczki podstawowe, do wyboru ludzie mają te miękkie, półmiękkie, półtwarde i twarde. Dwa ostatnie rodzaje warto sobie odpuścić. Zbyt twarda szczoteczka może bardziej szkodzić zębom, aniżeli im pomagać. Prawdopodobnie uszkodzi także wrażliwe dziąsła i zetrze nieco szkliwo. Najlepszym wyborem będą więc szczoteczki miękkie oraz półmiękkie. One w sposób delikatny czyszczą zęby i nie powodują żadnych dolegliwości. To na nie należy się więc zdecydować i korzystać z nich regularnie.

Oczywiście sam zakup szczoteczki nie wystarczy, bo należy z niej jeszcze regularnie korzystać. Najlepiej robić to po każdym posiłku lub przynajmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem), aby zadbać o swoje zdrowie.